Enter your keyword

Останні новини

ЯК ВІДНОВИТИ ПСИХОЛОГІЧНИЙ БАЛАНС ТА РОЗВИНУТИ ПСИХІЧНУ СТІЙКІСТЬ?

ЯК ВІДНОВИТИ ПСИХОЛОГІЧНИЙ БАЛАНС ТА РОЗВИНУТИ ПСИХІЧНУ СТІЙКІСТЬ?

Більшість українців перебуває у стані гострого стресу, тривалість якого уже досягає  5 тижнів. Такому стану притаманне так зване чорно-біле (бінарне) мислення, яке прагне всі речі в світі поділити на хороші та погані, правильні та хибні, свої та чужі. Крім того, кожен проживає цілий калейдоскоп почуттів. Це і страх, і злість, і розпач, і туга, і втома тощо. Негативні емоцію виснажують нашу енергію.

В цей кризовий час дуже важливо виробляти психічну стійкість, здатність переносити стрес із мінімальними наслідками, долати життєві негаразди, тверезо мислити, не впадати в депресивні стани. 

Свою психічну стійкість можна тренувати. 

Декілька порад військових секретів розвитку психічної стійкості у книзі “Впевнений розум” Нейта Зінсера.

Привчайте себе розслаблятися за наказом.

Можливість за бажанням вимкнути нескінченні думки у вашому мозку, щоб ви могли справді розслабитися, може здаватися подарунком природи. Але насправді це вміння, якому можна навчитися. Цьому прийому можна навчитись та використовувати його в будь-яких “вікнах”, які у вас є. 

Глибоке дихання. Навіть дві хвилини глибокого дихання та розслаблення можуть бути корисними. “З глибоким диханням ви, по суті, даєте відпочити своєму мозку і запускаєте фізіологічні зміни: це артеріальний тиск, частота серцевих скорочень, поглинання кисню та накопичення лактату в крові”, – пояснює американський військовий.

Не витрачайте свою енергію на негатив. Кажить собі: “Дай мені спокій прийняти те, що я не можу змінити, сміливість змінити те, що я можу, і мудрість, щоб побачити різницю”.

Робіть те, що вам потрібно, щоб бути ефективним та мати енергію в неоптимальному середовищі, чи то додатковий сон, чи відмова від інших речей, відновлення сил має бути вашим пріоритетом.

Універсальної рекомендації немає. Який із запропонованих способів реагування є найбільш прийнятним для вас – вирішуєте ви, виходячи з конкретних обставин. Головне, зберігайте власний спокій! 

Практичний психолог Муравська О.А.

Коментарі відсутні

Добавить комментарий

Your email address will not be published.