Enter your keyword

Останні новини

Рідна мова – духовний скарб

Рідна мова – духовний скарб

«Мово рідна, слово рідне,
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько,
А лиш камінь має !»

21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Україна – рідна земля для сотні народностей, які говорять десятками мов. Українська, румунська, вірменська…- все це рідні мови для багатьох жителів Запорізької землі, які в той же час вважають себе українцями.

І серед студентів педагогічного фахового коледжу Хортицької національної академії є такі, що пишаються своїми латиськими, румунськими, циганськими, татарськими, болгарськими, молдовськими, німецькими витоками. Саме 21 лютого, в день свята, вони привіталися зі своїми колежанами мовою, яку успадкували від мами і тата. Цією мовою їм співали колискові бабусі, розповідали героїчні легенди і бувальщини дідусі. А ще вони освідчаться в любові до української мови – мови, якою отримують освіту, яку досліджують, яку плекають, з якою пов’язують своє майбутнє.

Як ту мову мож забути
Якою учила
Нас всіх ненька говорити,
ненька наша мила?

Студенти старших курсів і викладачі коледжу тепло згадують фестиваль до свята рідної мови, який проходив у 2019 році (коли ми ще не знали такого страшного слова як коронавірус). Саме під час фестивалю ми відкрили чарівний світ татарської, узбецької пісні, циганського танцю, красу польського, білоруського поетичного слова…

У тій мові ми співали,
В ній казки казали,
У тій мові нам минувшість |
Нашу відкривали.

Дізнатися «Як народжується слово», розкрити «Таїну слова» і переконатися, що «кращої, ніж рідна мова, не буває» допоможуть працівники бібліотеки, які підготували тематичну книжкову виставку. А ще вони пропонують насолодитися поезією народів світу, чарівним словом класиків української літератури, творчістю татарського майстра Муси Джаліля та розшифрувати «Код нації»

Ой, тому плекайте, діти,
Рідненькую мову,
І учіться говорити
Своїм рідним словом!

С.Воробкевич

Коментарі відсутні

Добавить комментарий

Your email address will not be published.