Перший раз до першого класу Нової української школи

Нова українська школа, першокласники, перша вчителька, батьки, студенти, методисти! Хто це чи що це? А це – педагогічна практика «Спостереження за навчально-виховною роботою вчителя-класовода в перші дні дитини в школі» у педагогічному фаховому коледжі Хортицької національної академії.

Здобувачі освіти 4 курсу групи А спеціальності 013 Початкова освіта проходили цей вид практики у Запорізькій загальноосвітній спеціалізованій школі № 40 у 1-А і 1-Б класах. Вчителі Червінська І. В. і Ніколенко Л. В. ділилися з нами, студентами, своїм досвідом роботи з першокласниками, адже важливим завданням цього періоду є створення атмосфери прийняття, довіри, взаємозацікавленості, бажання слухати одне одного, висловлюватися. На цьому етапі закладаються основи для усної взаємодії учителя з учнями та учнів між собою. Діти освоюють нову соціальну роль учня, новий вид діяльності – навчання.

Не тільки для школярів, але й для нас цей тиждень теж був новим. Зважаючи на особливі умови адаптивного карантину, цьогоріч спостереження у школі були поєднані із практичними семінарами для студентів у коледжі. Разом із методистами практики Лапіною А. О. та Ляшенко І. А. ми проводили «Ранкове коло», занурилися в особливості організації ефективного і безпечного освітнього і фізичного середовищ, зрозуміли, що таке інтегроване навчання та як оцінювати першокласників.

Для нас, як для майбутніх вчителів, були цікавими усі аспекти практики, а враження зосталися тільки позитивні. Тиждень видався насиченим подіями, цікавинками, зустрічами. Минув швидко,  але залишив незабутні емоції!

Здобувачі освіти 4А шк.