МОВОНЬКО РІДНА, МОВО ЄДИНА! ТИ НЕПОВТОРНА, ЯК УКРАЇНА!

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Мова – духовний скарб нації, одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники.  Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

Здобувачі освіти випускних курсів педагогічного фахового коледжу Хортицької національної  навчально-реабілітаційної академії, перебуваючи на переддипломній педагогічній практиці, взяли активну участь у проведенні  різноманітних заходів,  присвячених Міжнародному дню рідної мови.

Цікавим і змістовним був конкурс читців «Мово, рідна, слово рідне!», який відбувся нещодавно у  ЗЗСО № 91, підготовлений  четвертокурсницями Дряпун Інною і Перевало Іриною. Знавці рідного слова познайомили всіх присутніх з поезіями про рідну мову – Тараса Шевченка, Леоніда Глібова,  Лесі Українки, Дмитра Білоуса та інших письменників нашої країни.

Рак  Марія разом з учнями гімназії № 11  підготували міні-презентації про особливості рідної мови, малюнки, плакати, повідомлення.  Школярі залюбки взяли участь в мовних іграх,  квестах.

Сухова Анастасія разом із учнями ЗЗСО № 106 виготовили колажі «Мова – скарб народу» та «Мова наша калинова»,  провевала конкурс малюнків «Мова солов’їна!»

У ЗЗСО № 1, 32, 62, 63, 81, 92  практиканти долучилися до проведення тематичних уроків «Без мови немає народу», «Рідна мова в рідній школі»; оформлення виставок «Мова – душа народу», «У світі цікавих слів», виготовлення з учнями лепбуків  на тему «Цікаві факти про українську мову»; відео-подорожей «Встановлення та виникнення державної мови»,  «Повість минулих віків»;  конкурсів «Кращий знавець мови», «Звучи, рідна мово!».

Рідне слово надзвичайно дороге для кожного з нас. Саме за допомогою мови ми навчаємося усвідомлювати,  поважати себе як особистість, любити українську культуру,  рідний народ, свою історію.

Міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню, поєднанню культур та зміцненню принципів толерантності в нашій великій  родині.    З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови.  Всі заходи  були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.