Інформаційний вісник педагогічного фахового коледжу Хортицької національної академії

Відтепер щороку в середині жовтня ми вшановуватимемо пам’ять Богдана Дмитровича Гаврилишина, якого називали найвпливовішим українцем світу. 19 жовтня 1926 року Богдан Дмитрович народився, а минулоріч 24 жовтня його не стало.

Попри те, що Богдан Гаврилишин змінив долі кількох держав, створив один із найвпливовіших світових майданчиків для спілкування осіб найвищого рівня та був видатним ученим із менеджменту, його постать не дуже відома пересічним українцям. Спробуємо виправити цю ситуацію.

Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у містечку Коропець  У 1930 році батько купив близько 10 га землі між м. Бучач і с. Жизномир, де збудував дім, який зберігся донині.

Три роки навчався у початковій школі в с. Жизномирі. Потім — у Бучацькій польськомовній гімназії, яку після приходу більшовиків перетворили на середню школу. З вересня 1941 року навчався у Чортківській гімназії, і рік у Дрогобицькій гімназії.

У 1944 року Богдана Гаврилишина забирають до Німеччини. Після 1945 року він перебуває у таборі для переміщених осіб, 1947 року виїжджає до Канади: працював лісорубом, організовував вечірні класи для українців, діяв у профспілках.

1952 року здобув ступінь бакалавра, 1954 році магістра спеціальності «Інженер-механік» в Університеті м. Торонто. У 1954—1960 роках обіймав посади з дослідництва, інженерної справи, менеджменту в Канаді. З 1960 року — мешкає у Швейцарії. 1976 року здобув ступінь Ph. D. з економіки у Женевському Університеті.

З 1988 року працював на громадських засадах в Україні. Від здобуття Україною незалежності є радником кількох Президентів України, прем’єр-міністрів, голів Верховної Ради.

Майже тридцять років Б. Д. Гаврилишин присвятив Міжнародному інституті менеджменту МІМ-Женева. Обіймав посади директора з навчання (1960—1968 роки), директора Інституту (1968—1986 роки), почесного науковця (1986—1989 роки). У Женеві він викладав такі дисципліни, як економічний розвиток, керівництво міжнародними операціями, світове бізнесове середовище, управління державами тощо.

1990 року заснував Міжнародний інститут менеджменту в Києві. У 1996—1997 роках — директор Міжнародної академії довкілля в Женеві.

Проводив семінари, головував на конференціях, читав лекції в університетах для груп фахівців та на міжнародних конференціях у більш, ніж 70 країнах.

У 2010 році заснував Благодійний Фонд «Богдана Гаврилишина», місією якого є підготовка критичної маси молодих українців, які на власному досвіді вивчили як функціонують найкращі країни Європи, та зможуть утворити критичну масу людей, яка трансформує Україну.

24 жовтня 2016 року о 5-й ранку. Богдан Дмитрович Гаврилишин помер у родинному колі у своїй квартирі у Києві.