Радість співпраці
Зараз усі ми переживаємо час пітьми, болю, невизначеності. Кожен із нас уже відчув особисті втрати, але ми можемо бути вищими за тривоги, неспокій, страх, зневіру, біль, відчай, можемо піднятися над усіма негативними емоційними станами, які присутні у кожної людини.
Завершилась переддипломна педагогічна практика здобувачів освіти 3 курсу групи Є спеціальності 013 Початкова освіта педагогічного фахового коледжу Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, яка проходила в умовах воєнного часу у дистанційному форматі. На настановчій конференції з питання проведення педагогічної практики здобувачі освіти ознайомились з дорожньою картою, нормативними освітніми документами, одержали завдання на період дистанційного проходження безперервної практики з навчальних дисциплін початкової школи. Випускники розробили макети власних портфоліо та протягом шести тижнів практики заповнювали відповідні сторінки портфоліо виконаними завданнями з навчальної, методичної, виховної роботи. Майбутні вчителі початкових класів склали календарно-тематичне планування уроків з усіх предметів початкової школи, виховної роботи для обраних віртуальних класів та розмістили їх разом з посиланнями на навчальні підручники на відповідних сторінках окремих навчальних предметів у розділі портфоліо «Робочі сторінки щоденника».
З метою ефективного проходження безперервної практики методисти проводили онлайн-консультації, онлайн-конференції за результатами щотижневої роботи здобувачів освіти.
Аналіз перевірених конспектів уроків та занять, звіти за результатами переддипломної практики свідчать про достатній та високий рівень фахової, психолого-педагогічної та методичної підготовки здобувачів освіти випускної групи. Більшість здобувачів освіти використовували в роботі інноваційні технології навчання (інформаційні, інтерактивні, ігрові, інтегровані, технології розвитку критичного мислення).
Викладачі коледжу та здобувачі освіти 3-Є за покликом свого серця не залишились байдужими до людського горя і вимушених випробувань, проводили волонтерську роботу у гуртожитку академії та у Запорізькій спеціалізованій школі-інтернат «Січовий колегіум», де проживають біженці із зони бойових дій із Гуляйпільського, Мелітопольського, Оріхівського районів Запорізької області. Цікаві бесіди для дітей про весну, нашу землю, про дитячі захоплення, малювання, аплікація, ігрова діяльність, особливо спортивне свято, яке провели випускники коледжу і викладач фізичної культури Супруненко О.В., сприяли активізації дітей, відчуттю дружнього плеча, підтримці, зарядженню енергією. їх позитивному емоційному стану.
Ми навчилися перетворювати життєві події у нові можливості всупереч кризі людяності, набули такі якості особистості, які дозволили нам зростати внутрішньо, зберегти ефективну діяльність, життєстійкість, пам’ятали, що завжди є хтось, хто потребує нашої іскорки!
Завідувач з навчально-виробничої практики Ольга Гужва
Коментарі відсутні