Години спілкування в педагогічному коледжі
«Як очистити українську мову від негативних нашарувань? Як зміцнити мовну ситуацію в Україні? Як припинити культивування комплексу мовної меншовартості?». Ці проблеми стали предметом обговорення на виховних годинах студентів коледжу. Круглий стіл «Мова – талісман людини та нації» (2 А дшк.), година спілкування «Є в ній вогонь калини» (1 А шк.), дискусія «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…» (3 А дшк.) були присвячені Міжнародному дню рідної мови, Міжнародному дню материнської мови (англ. International Mother Language Day). Це день, який відзначають у світі щороку 21 лютого, а починаючи з 2000 року – і в Україні.
Вісник «Пошук» про День рідної мови і Тематичне чергування
Свої дослідження з історії походження мови, цікаві факти про традиції, мовленнєвий колорит національностей, що проживають на території нашої області, запропонували юні пошуковці Наукового студентського товариства – і до Дня рідної мови підготували випуск інформаційного вісника «Пошук». А ще, враховуючи, що мовлення кожної людини – ознака культурної приналежності особи, студенти підготували поради, як запобігти лексичним помилкам, як вдосконалити усне мовлення.
Разом зі студентами чергової групи підготували повідомлення про трагічні події 1956 року в Бангладеш, на згадку про які рішенням ЮНЕСКО і був впроваджений Міжнародний день рідної мови.
Протягом Тижня рідної мови студенти і викладачі коледжу вивчили елементарні привітання мовою національних меншин, які проживають на нашій землі.
І давайте будемо чемні до культури і мови тих, хто поруч. Шануймося, бо ми цього варті.

Коментарі відсутні