Звіт за рік циклової комісії викладачів освітньої галузі «Мистецтво», «Технології»

18 червня 2020 року звітувала про роботу за рік циклова комісія викладачів освітньої галузі «Мистецтво», «Технології». Голова комісії Єфімова Т.Л. дала характеристику основним напрямкам роботи комісії щодо реалізації задач з формування у студентів мистецьких компетентностей, реалізації практико-орієнтованого компоненту змісту професійної освіти, оновлення змісту навчально-методичних ресурсів, участі у виховній та профорієнтаційній роботі. Модернізація змісту НМЗ викладання дисциплін професійно-фахового спрямування мистецької і технологічної галузей стало провідним напрямком діяльності викладачів в поточному навчальному році.

Самоосвіта, вдосконалення професійних і фахових компетентностей викладачів комісії простежувались через участь очно або дистанційно в конференціях, семінарах, тренінгах, які проводилися на базі вищих закладів освіти Південного регіону України, коледжу.  Статті та тези викладачів з проблем формування професійних компетентностей майбутніх вчителів початкової освіти увійшли до збірок конференцій різних рівнів.

Практичне спрямування навчальних дисциплін обумовлює вибір викладачами активних форм і методів роботи, індивідуалізації освітньої діяльності. Формування естетичної, технологічної і мистецьких компетентностей проходить низкою через всі навчальні дисципліни. В умовах дистанційної освіти під час карантину викладачами комісії перебудована система роботи, знайдені дієві форми проведення навчальних занять. Майже всі викладачі комісії працювали в classroom, опановували технологію дистанційного навчання через сучасні сервіси Googlе.

Фаховий професіоналізм викладачів комісії відзначено через залучення до участі в журі мистецьких конкурсів і фестивалів. Особисті творчі досягнення викладачів відзначено перемогами в конкурсах образотворчого і музичного мистецтва: Ткачук Т.О. – 1 місце в номінації «Писанкарство» (ІІІ Всеукраїнський відкритий конкурс-виставка ДПМ смт. Лозова), Давиденко А.К. – лауреат 1 ступеня дистанційного Всеукраїнського багатожанрового фестивалю-конкурсу «Сяйво Хортиці» (номінація «Інструментальна музика»).

Традиційними формами позакласної і позанавчальної роботи є проведення майстер-класів з образотворчого мистецтва, трудового навчання, практичних занять з учнями закладів освіти, виставкова, концертна діяльність. Упродовж року проведено 13 майстер-класів для студентів коледжу, учнів, вихованців закладів освіти нашого міста, організовано екскурсії до осередків мистецтва – Петриківка,  відвідування виставок. Студенти сп.014.12 Середня освіта (Образотворчке мистецтво) стали переможцями ІІІ Всеукраїнського відкритого конкурсу-виставки декоративно-прикладного мистецтва «Слобожанські візерунки» (смт. Лозова), взяли участь у регіональних, міських конкурсах з образотворчого мистецтва.

Вокальні колективи «Ритм», «Хортичаночка», викладачі музичних дисциплін брали активну участь в організації та проведенні заходів  на базі коледжу, району, міста. Учасники вокального колективу «Ритм» (кер. Давиденко А.К.) стали дипломантами та переможцями конкурсів естрадного мистецтва різних рівнів.

Викладачі комісії разом із студенти брали участь у благодійних акціях, волонтерській роботі.