Вітаємо колег з результативним днем!

29 січня 2021 року в педагогічному фаховому  коледжі  Хортицької національної академії вдруге за цей навчальний рік відбувся день відкритих занять онлайн. Коледж перетворився у відкриту творчу лабораторію формування майбутніх професіоналів з дошкільної, початкової освіти та образотворчого мистецтва. Викладачі навчального закладу запросили  до своїх аудиторій колег, майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків.  Проведено ряд цікавих занять з використанням сучасних освітніх технологій.  Викладач-методист шкільної педагогіки та психології Бикова Т. Б. розкривала здобувачам освіти таємниці індивідуальних особливостей темпераменту. Студентам були запропоновані різноманітні методики діагностики темпераменту дорослих та дітей, на заняттях проведені дослідження типів темпераменту, розроблені рекомендації щодо врахування особливостей темпераментів здобувачів освіти в процесі навчання. Під час розв’язування психологічних задач студенти аналізували, порівнювали, узагальнювали. Неабиякий інтерес викликали завдання щодо визначення типів темпераменту дітей за описами, фотографіями, а також – типів темпераменту мультиплікаційних героїв. Викладачем застосовано інтерактивні, діяльнісні методи навчання, використано сучасні дидактичні засоби, що сприяло активній пізнавальній діяльності та пробуджувало інтерес здобувачів освіти до майбутньої професії.

Викладач англійської мови Ващук Н.А. разом зі студентами демонструвала роль мотивації пізнавальної діяльності, інтеграцію знань іноземної мови з інформатикою. Здобувачі освіти розвивали навички усного мовлення,        аналітико-синтетичне мислення, інтелектуальні й пізнавальні здібності, готовність брати участь в іншомовному спілкуванні при вивченні теми «Сучасні засоби масової інформації».

На лекції з російської мови з методикою навчання Гужви О.І. здобувачі освіти вели зацікавлено бесіду, аналізували підручники початкової школи, з допомогою практичних завдань формували професійні вміння.

Викладач образотворчого мистецтва  Глобенко А.В. навчала здобувачів освіти створювати та презентувати власні дизайн-проєкти  елементів технічного середовища.

Під час віртуальної подорожі до минулого на лекційному занятті з культурології (з елементами перевернутого навчання) майбутні вчителі початкових класів спільно з викладачем Давиденко А.К. та присутніми гостями визначали особливості культурного розвитку та взаємозв’язок культур Стародавнього Сходу, знайомились із досягненнями  найдавніших цивілізацій на прикладі Месопотамії та Єгипту, вчились сприймати та інтерпретувати художні твори різних видів мистецтва, широко застосовувати асоціативні зв’язки між художніми творами  та життєвими явищами.

Методист педагогічної практики Ляшенко І. А. разом зі здобувачами освіти 3 курсу групи Г спеціальності 013 Початкова освіта провели відкриту онлайн-практику пробного уроку математики. Діяльнісний підхід до вивчення геометричного матеріалу в 2 класі Нової української школи реалізувала Кононенко Каріна, провівши урок з теми «Одержуємо прямий кут». Під час проведення уроку прослідковувалась наступність у вивченні геометричного матеріалу, здійснювались міжпредметні зв’язки, використовувались ігрові завдання, інтерактивні методи і форми організації освітньої діяльності, що відповідають віковим особливостям молодших школярів. Поєднання теоретичних знань, творчості практикантки Кононенко К. і методичної підтримки викладача математичних дисциплін Ляшенко І. А. було реалізовано на високому практичному рівні та отримало схвальні відгуки гостей.

Використовуючи методику проведення перевернутої  лекції, викладач-методист Коваль Н.М. формувала у здобувачів освіти навички успішного вирішення навчальних завдань у процесі самостійної роботи над темою «Повітряна оболонка Землі».

Доктор наук, викладач фізики Таланін І.Є., зачаровував першокурсників таємницями навколишнього фізичного світу.

Цікаве та пізнавальне практичне заняття з методики зображувальної діяльності провела викладач-методист Чуйкіна Л.А. з використанням сервісу Learningapps. Майбутні вчителі з дошкільного виховання продемонстрували прийоми АРТ технології для розвитку емоційно-чуттєвого сприйняття дітьми творів декоративно-прикладного мистецтва, відгукуватись на красу навколишнього світу, вміння відтворювати її за допомогою ліній крапок, квітів у художньо-дидактичних іграх.

Практикою пробного уроку читання  професійно керувала викладач-методист Лапіна А.О. Студенти демонстрували знання особливостей проведення уроку читання в початковій школі та вміння це робити.

Студенти 2 курсу під керівництвом методиста педагогічної практики Юрченка К. І. провели ділову гру – виховну годину, де продемонстрували вміння використовувати  ефективні методи та прийоми пізнавальної діяльності учнів, моделювати свою діяльність на уроці.

Вітаємо колег з результативним днем, плідною працею!