Хортицькій національній академії 6 років!

27 жовтня виповнюється 6 років з дня заснування в системі освіти Запорізького регіону нового типу навчального закладу вищої освіти реабілітаційного спрямування – Хортицької національної академії.
Сьогодні академія є базовим закладом у Запорізькій області із створення компетентнісно спрямованого освітньо-реабілітаційного простору, забезпечує безперервність і наступність освіти, комплексної реабілітації (медичної, соціальної, психологічної, педагогічної), соціальної інтеграції та розвитку життєвої компетентності дітей та молоді з обмеженими можливостями здоров’я з першого року життя до здобуття вищої освіти.
Відзначаючи цю подію, можемо констатувати, що підґрунтям для кумуляції високого освітньо-реабілітаційного і науково-інноваційного потенціалу закладу був тривалий період його плідного розвитку, починаючи з 4 жовтня 1961 року, з дня його заснування в першій функціональній якості, як Запорізької загальноосвітньої школи-інтернату №8.
За 60 років функціональне призначення і пріоритети діяльності закладу неодноразово змінювались, що відповідало державному замовленню і суспільним запитам. У 1986 р. освітній установі було надано статус санаторної школи-інтернату для дітей із серцево-судинними захворюваннями, а в 1993 р. школу-інтернат переведено у нову функціональну якість – навчально-реабілітаційний центр, на базі якого у подальші роки успішно реалізовано п’ять всеукраїнських соціально-педагогічних експериментів з проблем комплексної реабілітації, інклюзивного навчання та соціальної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітній навчально-виховний простір.
У 2007 р. Хортицький навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр отримав статус інноваційного, а в 2010 р. – статус національного. З 2015 р. розпочався новий етап інноваційного розвитку освітньо-реабілітаційного центру, який рішенням Запорізької обласної ради перейменовано у комунальний заклад вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради.

Дорога Хортицька родино! Через епідеміологічні обмеження ми не можемо зібратися всі разом для святкування урочистої події, як це відбулось минулого року за участі губернатора Запорізького краю, його заступників, керівників Запорізької обласної ради та багатьох почесних гостей з освітніх установ. Тож сьогодні, з нагоди 6-річчя Хортицької національної академії, ми презентуємо ювілейний фільм, який в онлайн-просторі об’єднає різні покоління співробітників і випускників закладу, сучасних студентів, учнів і батьків. Пропоную переглянути відеофільм, пригадати незабутні роки і десятиліття колективної життєтворчості нашого закладу, дізнатися про його нові здобутки на регіональному, загальнодержавному і міжнародному рівнях. Маючи вагомі досягнення, науково-педагогічний колектив Хортицької національної академії готовий до подальшої інноваційної діяльності, спрямованої на розвиток збагаченого освітньо-реабілітаційного простору в Запорізькому регіоні, реалізацію міжнародних стандартів якості вищої освіти в Україні. Історія інноваційного розвитку флагмана освіти і науки України триває…

З повагою,
ректор Хортицької національної академії