Долучаймося до мовного флешмобу-2021!

“Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави”.

Щорічно комісія філологічних дисциплін педагогічного фахового коледжу «Хортицької національної академії» об’єднує викладачів і студентів під час проведення низки заходів до Дня української мови та писемності. Участь студентів у Міжнародних  конкурсах імені П. Яцика та Тараса Шевченка, у ІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови, залучення викладачів та студентів коледжу до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності – все це формує активну громадянську позицію колективу і сприяє розвитку української державності.

Шановні викладачі і студенти, долучайтесь!

Радіодиктант національної єдності — щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо до Дня української писемності та мови. Перший радіодиктант відбувся у 2000 році. Наразі подія стала наймасштабнішим регулярним флешмобом із популяризації української мови та грамотності.

Ювілейний ХХІ Радіодиктант національної єдності цього року відбудеться 9 листопада о 10:00. У День української писемності та мови тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до події по всьому світу.

Текст радіодиктанту писатиме відомий письменник Юрій Андрухович, також він читатиме його в ефірі.

Науковою консультанткою проєкту вдруге буде українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету “Києво-Могилянська академія” і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України Лариса Масенко.

Радіодиктант транслюватимуть наживо на загальнонаціональному телеканалі UA: Перший, регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі UA: Перший та на фейсбук-сторінках Суспільного мовлення, телеканалу UA: Перший і регіональних філій Суспільного. Традиційно радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського радіо та радіо Культура.

Підписати роботу можна так:
Радіодиктант національної єдності
робота (здобувача освіти, викладача, працівника)
педагогічного фахового коледжу Хортицької національної академії
Прізвище, ім’я, по батькові в Р. в.

Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба.

Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.

Радіодиктант відбудеться 9 листопада з 10:00 до 11:00.

Його транслюватимуть наживо:

радіо — Українське радіоРадіо Культура;

телебачення –  UA: Перший, UA: Культура;

інтернет — ютуб-канал і фейсбук-сторінки UA: Першого, фейсбук-сторінки Суспільного мовлення та регіональних філій Суспільного.